Rodzaje ogrzewaczy

Co zrobić z zimną wodą? Ogrzewacze cwu dzielą się na dwie podstawowe grupy, to znaczy na zasobniki cwu i na ogrzewacze przepływowe. Każda z tych grup podgrzewaczy zimnej wody charakteryzuje się inną technologią wykonania, innym paliwem, na które działają i zupełnie inną technologią podgrzewania wody.

Do zasobników można zaliczyć różnego rodzaju bojlery, a te, które grzeją wodę na zasadzie ogrzania w czasie jej przepływu, to między innymi junkersy, lub ogrzewacze przepływowe działające na prąd.

Zasobniki cwu skonstruowane są na zasadzie zbiornika, który napełnia się wodą, z systemem rurek odprowadzających ciepłą wodę i a także doprowadzających zimną do owego zbiornika. Takim zbiornikiem jest bojler Taurus P140. W zbiorniku znajduje się system grzałek działających na energię elektryczną, które mają za zadanie ogrzanie znajdującej się w nim wody. Jest to bardzo dobry sposób na ogrzanie wody, aczkolwiek ma to pewne ograniczenia, ponieważ po wykorzystaniu konkretnej ilości wody która znajduję się w środku urządzenia o nazwie bojler, do momentu nagrzania się nowej ilości wody, są one praktycznie bezużyteczne, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcjonalności, czyli nie dostarczają do kranu cwu do momentu kiedy woda znów się nie zdąży nagrzać do odpowiedniej temperatury.

Tagged with:
 

Recent Entries